LISTA WIADOMOŚCI
» Postępowanie w hipercholesterolemii - co warto wiedzieć?
» Probiotyki mogą pomóc złagodzić objawy żołądkowo jelitowe, ale również poprawić Twój nastrój.
» Siedzący tryb życia, a dieta - czy jest między nimi jakiś związek?
» Soja w naszej diecie - czy produkty sojowe są zdrowe?
» Sztuczna inteligencja może uprzedzić o napadzie migotania przedsionków.
» Dr Allard i wsp. z Radboud University Medical Center w Nijmegen w Holandii ocenili wpływ statyn na wskaźniki uszkodzenia mięśni w czasie długotrwałej aktywności fizycznej o umiarkowanym nasileniu.
» Dieta zbliżona do ketogenicznej zwiększa stężenie LDL i ryzyko chorób układu krążenia.
» Dr De Bosscher i jego współpracownicy w ramach projektu realizowanego przez konsorcjum Master@Heart opublikowali pracę Lifelong endurance exercise and its relation with coronary atherosclerosis (Długotrwałe (wieloletnie) ćwiczenia wytrzymałościowe i ich związek z miażdżycą tętnic wieńcowych) w European Heart Journal, 2023.